reklama

Nová vízová povinnosť v Kanade

Žiadatelia o víza do Kanady pozor!!! Biometrické údaje sa stali povinnou súčasťou žiadosti o víza do Kanady

Písmo: A- | A+
Diskusia  (9)

Krajina, kde by chcel žiť takmer každý. Aj takýmto jednoduchým opisom možno charakterizovať Kanadu, ktorá dlhodobo patrí medzi najkvalitnejšie miesta na život na svete. Kanada je obdivovaná z mnoho dôvodov. Jej sociálny systém patrí medzi najlepšie na svete, tak isto je to aj krajina plná príjemných ľudí a širokých možností. Ale nemôžeme zabudnúť aj na nádhernú prírodu a scenérie, ktorých je v Kanade naozaj mnoho. Ak by sme mali vymenovať všetky pozitíva života v Kanade, asi by sme potrebovali naozaj dlhý čas. Avšak, kvalita života v Kanade je aj lákadlom pre mnohých ľudí na celom svete, ktorí by radi Kanadu objavovali, pracovali v nej, stali sa jej občanmi alebo by v Kanade radi študovali. A práve z tohto dôvodu Kanada začala v lete 2018 vyžadovať odtlačky prstov a biometrické fotky od ľudí, ktorí by na jej územie radi vstúpili.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Mnohí si môžu položiť otázku, prečo vlastne Kanada vyžaduje vyššie spomenuté údaje. Dôvod je jednoduchý. Pomocou odtlačkov prstov a fotiek sú kanadské úrady schopné rýchlejšie a efektívnejšie identifikovať osoby, ktoré na územie Kanady vstúpili alebo sa chystajú vstúpiť. Odtlačky prstov a biometrické fotky sú vyžadované od ľudí, ktorí žiadajú turistické víza (turisti, ktorí cestujú do Kanady na základe elektronickej registrácie eTA nemusia poskytovať svoje biometrické údaje-táto informácia platí pre väčšinu turistov z Európy a samozrejme aj zo Slovenska), študentské a pracovné povolenie, trvalý pobyt, ľudí žiadajúci o azyl alebo štatút utečenca. Spomenuté údaje dopomáhajú k urýchleniu procesu čakania na povolenie vstúpiť do krajiny. Čo sa týka spolupráce s inými štátmi, Kanada zdieľa tieto informácie s krajinami ako U.S.A, Austrália, Nový Zéland alebo Spojené kráľovstvo. Zdieľanie týchto informácií je podriadené právam na ochranu súkromia a taktiež právam ľudským.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Pre ľudí cestujúcich do Kanady tak pribudli dve nové povinnosti. Avšak, nie je dôvod na paniku, pretože tieto údaje stačí poskytnúť iba raz za 10 rokov. Slovenskí občania cestujúci do Kanady môžu tieto povinnosti vybaviť na kanadskej ambasáde vo Viedni. Na druhej strane treba poznamenať, že týmto krokom Kanada zvyšuje bezpečnosť nielen svojich občanov, ale aj turistov, študentov a pracujúcich, ktorí pochádzajú zo zahraničia, napr. aj zo Slovenska.

Z môjho pohľadu ide o racionálny krok na ceste k vyššej bezpečnosti a ochrane. Myslím si, že možnosť cestovať do Kanady, študovať, pracovať alebo bývať v tejto úžasnej krajine za to stojí. Preto určite nezabudnite na poskytnutie odtlačkov prstov a biometrických fotiek pri svojej žiadosti o vstup na Kanadské územie.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Pre viac informácii neváhajte kontaktovať stránku Kanada.sk

Tomáš Iliev

Tomáš Iliev

Bloger 
  • Počet článkov:  4
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som absolventom Bratislava International School of Liberal Arts a od Augusta 2018 budem študentom Munk School of Global Affairs v Toronte. Medzi moje záľuby patria knihy o medzinárodných vzťahoch, na druhej strane sa nikdy neotočím chrbtom knihe, ktorá môže rozšíriť moje vedomosti o Antike. Taktiež mám rád športy-beh, posilňovňa, kolektívne športy a turistika. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

296 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

754 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu